Krótki film pokazuje, jak społeczeństwo niszczy naszą kreatywność. Jego przesłanie otwiera oczy

Kiedy dorastamy i wchodzimy do „prawdziwego świata”, zapominamy o drobiazgach, które sprawiały, że byliśmy szczęśliwi.

Z biegiem lat społeczeństwo coraz bardziej tłumi w nas iskrę twórczą. Godzimy się na to, bo żeby nie odstawać od reszty, musimy dopasować się do tłumu. W efekcie powstaje zbita szara masa niespełnionych ludzi, którzy powoli zapominają, co dawało im radość życia. Krótki film animowany „Alike” ukazuje, jak społeczeństwo osłabia naszą kreatywność.

Mimo, że w całym 7-minutowym nagraniu nie padają żadne słowa, przesłanie jest głośne i jasne. Używając różnych kolorów, twórcy tego filmu podkreślają ludzkie uczucia i pokazują nam, jak nowoczesne społeczeństwo wpływa na jakość naszego życia. Zasadniczo im bledszy staje się człowiek, tym mniej jest szczęśliwy. To metafora tego, jak odczuwamy i interpretujemy emocje w prawdziwym życiu. Im słabsze i im bardziej stajemy się obojętni, tym mniej jesteśmy szczęśliwi. 

Ten krótki film pokazuje także, jak ludzie mogą zmieniać kolory i zmieniać swoje życie na lepsze, poświęcając więcej czasu drobiazgom, które przynoszą szczęście i radość, zamiast ciężko pracować, aby dorównać standardom wyznaczanym przez współczesne społeczeństwa.

W tym krótkim filmie, ilekroć dziecko próbuje zrobić coś kreatywnego i sprzecznego ze schematami, przypomina mu się, że powinno postępować tylko zgodnie z zasadami ustalonymi przez społeczeństwo. Niestety, tak traktuje się większość twórczych ludzi na tym świecie, a ci, którzy realizują swoje marzenia, zamiast żyć według akceptowanych przez nas schematów, są uważani za dziwnych i odklejonych od rzeczywistości. 

Ojciec przedstawiony w tym krótkim filmie stara się nauczyć syna wartości pracy i nauki. Ostatecznie jednak sam dostaje cenną lekcję od swojej latorośli. 

Przejdź na drugą stronę po więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply