Po spacerze łapy tego psa zaczęły krwawić. Teraz jego właściciel ostrzega wszystkich, aby nie popełniali podobnego błędu!

Wszyscy ogromnie cieszą się z lata. Piękna słoneczna pogoda składnia do spacerów i wylegiwana się na słońcu. Wszystko, o czym musimy pamiętać to dobry krem z filtrem, okrycie na głowę i odpowiednie nawadnianie organizmu. W upalne dni trzeba wypijać minimum 2 litry wody!

O ile wiemy, jak prawidłowo zatroszczyć się o siebie często zapominamy o naszych czworonogach. A przecież oni również potrzebują odpowiedniej opieki. Co prawda mają grubą sierść, więc nie trzeba smarować ich kosmetykiem z filtrem UV, ale nie wolno zaniedbywać delikatnej skóry na opuszkach łap.

3


Mowa tu głównie o psach. Zabieramy zwierzaki na spacery również w ciepłe dni, nie zastanawiając się, że możemy im zaszkodzić. Czasem chodzą przez długi czas po rozgrzanym asfalcie, co może powodować bolesne otarcia i uszkodzenia naskórka.

0


Oto co się stanie, gdy twój pies będzie chodził po nagrzanej powierzchni! Zawsze sprawdzaj temperaturę chodnika lub drogi. Jeśli jest za gorąco dla ciebie, to jest również za gorąco dla twojego zwierzaka! – grzmi na facebookowej stronie Hip Dog Canine Hydrotherapy & Fitness.

Jak to sprawdzić? O tym na następnej stronie!

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : newsner.com

Reply