Co naprawdę oznacza symbol na krzyżu papieża Franciszka?! Oto odpowiedź, która zaskoczyła wielu!

Mówi się, że papież Franciszek jest jednym z najskromniejszych i najbardziej ludzkich papieży. W końcu nie bez powodu przyjął imię słynącego ze skromności świętego.

Chce, aby Kościół był ubogi dla ubogich i daje temu przykład. Nie zamieszkał tak jak jego poprzednicy w Pałacu Apostolskim, lecz w jednym z budynków znajdujących się w pobliżu Bazyliki św. Piotra. Zrezygnował także z letnich wakacji w Castel Gandolfo i tradycji przyznawania tytułów honorowych.

Niekiedy budzi kontrowersje swoimi poglądami. Nie ocenia rozwiedzionych ani homoseksualistów. Twierdzi, że kobiety, które poddały się aborcji, zasługują na miłosierdzie i ostro krytykuje duchownych, którzy nie udzielają chrztu dzieciom poza związkami małżeńskimi. Wielu ludziom się to bardzo nie podoba i otwarcie nie zgadzają się z jego poglądami. Krytykują go i starają się przekonać wszystkich, że nie ma racji. Mówią, że jego słowa służą wyłącznie do przypodobaniu się grzesznikom.

To jednak nie wszystko! Sporo osób twierdzi, że papież Franciszek wprowadził sporo nowych szokujących symboli religijnych. Wiele z nich podobno nie ma nic wspólnego z religią katolicką. Zarzuca się mu, że zrezygnował z tradycyjnego krucyfiksu na rzecz antykatolickich krzyży i symboli. Podobno są demoniczne, a jeden z nich promuje szatana.

Czy jest w tym ziarno prawdy? Przejdź na kolejne strony i przekonaj się sam.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mariadivinemercytrueorfalse.blogspot.com, forumdlazycia.wordpress.com,

Reply