8 niezwykłych książek, które ukazują różne oblicza miłości. Gdy je przeczytasz, inaczej spojrzysz na świat!

Miłość niejedno ma imię. Jest jej wiele rodzajów – miłość platoniczna, małżeńska, miłość między przyjaciółmi i między dziećmi i rodzicami. Miłość ma wiele twarzy i wiele barw, każdy potrzebuje jej do szczęścia. Często ludzie wbrew rozumowym przesłankom robią coś w imię miłości. A ta zmienia ich życie, odwraca wszystko do góry nogami. 

Na całym świecie, niezależnie od wiary i kultury ludzie dochodzą do wniosku, że nie mogą bez kogoś żyć. Przedstawiamy wam książki, dzięki którym poznasz piękne historie z całego świata opisujące różne oblicza miłości.

male


Tysiąc wspaniałych słońc, Khaled Hosseini

Jest to głęboko poruszająca historia o miłości, nadziei i rodzinie, tocząca się w ciągu 30 lat w Afganistanie. Opisane są losy dwóch kobiet, które poślubiają tego samego mężczyznę. Despotyczny Rasheed jest mężem 15-letniej Mariam, kiedy dołącza do nich wykształcona i ambitna Laila, między kobietami tworzy się trudna przyjaźń.

virtualo.pl

k1


Samotność liczb pierwszych, Paolo Giordano

Bohaterami są Mattia i Alice, którzy przez traumatyczne przeżycia stają się outsiderami. Nie potrafią porozumieć się z rówieśnikami i padają ofiarami przemocy z ich strony. Ich przyjaźń jest także trudna, bo nie potrafią wyrażać emocji, przez lata zbliżają się i oddalają od siebie.

empik.com

k2


Czarny Obelisk, Erich Maria Remarque

Przedwojenna niemiecka rzeczywistość przedstawiona z dużym humorem, a jednocześnie zadumą historia Ludwika Bodmera, który szuka miłości i spełnienia artystycznego. Ucieczki od codziennych problemów szuka w romansach i nocnych wypadach do knajp.

Na kolejnej stronie odnajdziesz więcej fascynujących tytułów!

esensja.stopklatka.pl

k3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply