8 niezwykłych książek, które ukazują różne oblicza miłości. Gdy je przeczytasz, inaczej spojrzysz na świat!


Delirium, Lauren Oliver 

Każda miłość jest inna. A co jeśli zostanie potraktowana jak choroba? W książce przedstawiony zostaje świat, w którym miłość jest zakazana, od dzieciństwa ludzie są uczeni, że jest to ciężka choroba, która prowadzi do śmierci. Każdy człowiek w wieku 18. lat musi przejść zabieg, który ma go uchronić przed śmiercią na miłość.

empik.com

k4


GargulecAndrew Davidson

Opowieść o miłości, która, jakkolwiek banalnie to brzmi, jest silniejsza od śmierci. Pewien mężczyzna trafia do szpitala po wypadku, przeżył, jednak jego potwornie okaleczone ciało sprawia mu taki ból, że chęć popełnić samobójstwo. Poznaje jednak  kobietę, która jest rzeźbiarką i jak twierdzi, uwalnia gargulce i oddaje im serce. Kobieta twierdzi, że byli kochającą się parą w innym życiu i opowiada mu ich historię. Czy to tylko szalone wymysły?

imged.pl

k5


Ziemia pod jej stopami, Salman Rushdie 

Powieść o poszukiwaniu prawd o uczuciach, które walczą z prawdami rozumu. Zdumiewająca powieść o wielkiej miłości wybitnego kompozytora i piosenkarki, okryta nieznanym mrocznym cieniem. Historia pochłania czytelnika od pierwszych stron, nie dając mu wytchnąć aż do ostatniego słowa.

woblink.com

k6

Angielski pacjent, Michael Ondaatje

Poetycka opowieść o miłości uwikłanej w wojnę. Kanadyjska pielęgniarka opiekuje się nieznajomym, którego samolot rozbija się na pustyni. Im więcej pamięć wraca pilotowi, tym mroczniejsza okazuje się jego przeszłość.

krainaczytania.blox.pl

k7


Poczucie kresu, Julian Barnes

Opowieść o przeszłości i o tym, co jest teraz. Anthony przyjaźnił się z Adrianem, jednak w ich relacje weszła kobieta, niszcząc wszystko. Anthony przezywa życie bez większych emocji i osiągnięć. Jednak wszystko zmienia list i spadek, który przypomina mu bolesne wydarzenia z przeszłości, których konsekwencje trwają do dziś. Książka porusza tematy wielkiej miłości, ale też tego, co sami wyrzucamy z pamięci, by nas nie dręczyło.

upolujebooka.pl

k8

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply