15 światowych książek, które musisz przeczytać przed trzydziestką!

Czytanie rozwija nasz mózg, sprawia, że nie tylko lepiej zapamiętujemy i przyswajamy informacje, ale tez lepiej potrafimy wczuć się w sytuacje innych. Wiedza, jaką dzielą się autorzy książek jest bardzo ważna – możemy przez chwilę pożyć życiem innych, a przez to zdobyć nowe doświadczenia i sposób patrzenia na wydarzenia. 

Na różnych etapach życia inne książki będą inaczej odbierane, gdyż często czytamy przez pryzmat naszych doświadczeń. Lektura tych pozycji z pewnością sprawi wam przyjemność i sprawi, że zostaniecie oddanymi fanami książek!1. J. R. R. Tolkien, Władca Pierścieni.

Powieść, którą doskonale czyta się w każdym wieku, powinien przeczytać nie tylko fan fantasy. Każdy odnajdzie w niej coś dla siebie – przygodę, walę ze złem, przyjaźń i kilka rad od Gandalfa, które sprawdzą się w każdym uniwersum.

(sprzedajemy)

540x405_jrr-tolkien-wladca-p-726073


2. Anthony Burgess, Mechaniczna pomarańcza.

Powieść jest lingwistycznym eksperymentem, który stawia wyzwania czytelnikowi i od pierwszych stron zaczyna go intrygować. Historia totalnie wykolejonego moralnie Alexa jest świetnym obrazem starcia dobra ze złem.

(breakfastatheyters)

1


3. William Golding, Władca much.

Powieść angielskiego pisarza opisuje chłopców, którzy zostali uwiezieni na bezludnej wyspie, próbują stworzyć własne rządy. Wszelkie próby zmierzają do katastrofy i chociaż książka powstała ponad pół wieku temu nie traci na aktualności i świeżości.

(empik)

2


4. George Orwell, 1984.

Chociaż książka została napisana w 1949 roku, literackie i filozoficzne kwestie są niezwykle aktualne do dziś. Książka nie jest zalecana dla osób z problemami, zatem można się spodziewać, że wbija czytelnika w fotel.

(flavorwire)

4


5. Harper Lee, Zabić drozda.

Histtoria napisana z punktu widzenia małego dziecka, które mówi o sprawiedliwości i walce ze złem. Porusza wiele problemów aktualnych do dziś – rasizmu, edukacji. Budzi wiele pytań i daje kilka odpowiedzi.

(revelo)

1392299

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply