Księżniczki Disneya zmagające się z problemami współczesnych kobiet. Ta sesja fotograficzna w brutalny sposób otworzy Wam oczy 

Życie księżniczki nie zawsze jest takie beztroskie, jak się wydaje.

Opowiadania dla dzieci uczą, że na świecie zawsze triumfuje dobro i sprawiedliwość, ale prawdziwe życie niestety nie jest bajką i dostarcza ludziom multum zmartwień. Współczesne społeczeństwa muszą więc zmagać się z wieloma problemami, które często są bagatelizowane lub niezauważane.

 

Choć w wielu państwach organizuje się różne kampanie społeczne, zwracające uwagę na najpowszechniejsze problemy społeczeństwa, to rzadko dają one wymierne skutki, ponieważ większość osób przechodzi obok nich obojętnienie. Powód? Choć mówią o ważnych sprawach, to nie robią tego w wystarczająco szokujący sposób.

Widząc tą tendencję, Sharon Detmody z Filadelfii postanowiła zrobić sesję zdjęciową, która obrazując zakres współczesnych problemów społecznych dotyczących kobiet, zniszczyłaby jakiś symbol, a przez to mocniej wpłynęła na odbiorcę i na dłużej skupiła jego uwagę. Sharon by osiągnąć swój cel,  zdecydowała się totalnie zmienić wizerunek księżniczek Disneya, które są synonimem dobra, piękna i szlachetności.

 

Przemoc seksualna

Co roku na całym świecie dochodzi do dziesiątek tysięcy gwałtów i napaści o charakterze seksualnym. Niestety wiele pań milczy i nikomu nie mówi o swojej tragedii, a to błąd. Wykorzystana kobieta nie powinna się wstydzić, lecz otwarcie oskarżyć napastnika, by w przyszłości nie mógł już kogo skrzywdzić.

Zapraszamy na kolejne strony.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : wittyfeed.com

Reply