Sprawdź, jak twoja intuicja przekłada się na zdolność obserwacji i decyzyjność. Przeanalizuj rysunek i wskaż kobietę, która jest matką dziecka

W życiu trzeba się bacznie rozglądać, bo można wiele przegapić…

Otaczająca nas rzeczywistość składa się z tysięcy szczegółów, które bardzo często uciekają naszej uwadze, gdyż intuicyjnie uważamy je za nieistotne. Oczywiście nie każdy otaczający nas detal jest ważny i nie można cały czas przejmować się drobiazgami, ale jednak warto od czasu do czasu popatrzeć na różne błahostki, gdyż są cennym źródłem wiedzy.

Dobrze rozwinięty zmysł obserwacji pomaga uniknąć w życiu wielu nieporozumień czy kłopotów. Jeśli ktoś często wraca uwagę na szczegóły, to lepiej rozumie dotykające go sytuacje, widzi różne wieloznaczności występujące w świecie i potrafi postawić się sytuacji drugiej osoby.

Człowiek ma tendencję do upraszczania sobie życia, dlatego by nie komplikować codziennych zachowań, odbiera wielu drobnym zachowaniom istotne znaczenie. To poważny błąd, ponieważ właśnie w mini-gestach ukryta jest prawda o człowieku.

Jeśli chcecie się przekonać, czy wystarczająco wnikliwie patrzycie na detale otaczającego Was świata i czy intuicja właściwie podpowiada Wam ich interpretację, koniecznie zmierzcie się z poniższą zagadką.

Rysunek przedstawia dwie kobiety i bawiące się pomiędzy nimi dziecko. Zadaniem widza jest odpowiedzieć na pytanie, która z nich jest matką chłopca. Podpowiadamy, że właściwe rozwiązanie zdradzają dwa szczegóły… Dodatkowo dokonany wybór wiele mówi o usposobieniu człowieka.

Rozwiązanie zagadki i interpretację waszej odpowiedzi, znajdziecie już na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it

One Response

  1. Gabrysia

Reply