Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu? Niby proste, ale tylko nieliczni odpowiadają poprawnie

Większość z nas ma się za idealnych kierowców.

Uwielbiamy pouczać innych użytkowników ruchu, dawać im rady i krytykować, gdy zrobią coś źle. Kierowcy popełniają mnóstwo błędów na drogach. Niektóre z nich są błahe, inne mogą przyczynić się do poważnych wypadków. Nie wszyscy wiedzą, że przejazd na czerwonym świetle czy nieumiejętne wyprzedzanie kilku pojazdów naraz powoduje realne zagrożenie na drodze.

Kierujący często kłócą się o to, kto ma pierwszeństwo przejazdu. Niby wszystko doskonale wiedzą, lecz gdy zbliżą się do skrzyżowania, zaczyna się nerwówka. W ruch wchodzą klaksony, wymachiwanie rękami i niecenzuralne słowa. Tego wszystkiego można by uniknąć, gdyby każdy dobrze znał przepisy ruchu drogowego. Niestety, mimo że niektórzy mają prawo jazdy, kompletnie na nie nie zasługują. Udowadniają to niemal na każdym kroku.

Spróbuj dowieść, że jesteś dobrym kierowcą i że nie znalazłeś prawa jazdy w czipsach! Przyjrzyj się temu skrzyżowaniu i wskaż, który pojazd ma pierwszeństwo przejazdu. Nie chodzi o to, aby wskazywać na chybił trafił, lecz o to, żeby uzasadnić swój wybór. Ta dość prosta zagadka podzieliła wielu kierowców! Jeśli dostałeś prawo jazdy nie przez przypadek, od razu będziesz znał odpowiedź!

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : hitrostigizni.mirtesen.ru

Reply