Która linia jest najdłuższa? Poprawna odpowiedź mocno zaskoczyła już niejednego!

Internauci bardzo lubią testy na inteligencję i spostrzegawczość, gdyż dzięki nim mogą zmierzyć swoje zdolności umysłowe.

Oczywiście, jeśli nie uda się rozwiązać łamigłówki, mało kto się do tego przyznaje. Każdy chce uchodzić za bystrego oraz inteligentnego a z niepowodzeniem ciężko się pogodzić. Sytuacja wygląda nieco inaczej, kiedy uda się rozwikłać trudną zagadkę. Wówczas chcemy powiedzieć o tym całemu światu a przy okazji nieco się dowartościować.

Poniższa zagadka nie należy do trudnych, ale łatwo się na niej wyłożyć odpowiadając za szybko. Przydatne będzie logiczne myślenie oraz znajomość zasad perspektywy. Jeśli jesteś architektem lub studentem architektury, udzielisz poprawnej odpowiedzi w trzy sekundy. Inni mogą mieć z tym trochę więcej problemów, ale nie oznacza to, że są bez szans. Jeśli potrafią myśleć logicznie, poradzą sobie z łamigłówką równie szybko.

Przyjrzyj się dokładnie ilustracji i wskaż która linia jest w rzeczywistości najdłuższa. Czy będzie to prosta A znajdująca się w tle obrazka, prosta B, będąca długością pojedynczego budynku czy prosta C odpowiadająca długości dwóch budynków? Nie podejmuj pochopnie decyzji! Dobrze się zastanów, bo to, co z pozoru wydaje się najdłuższe, wcale nie musi takie być.

Rozwiązanie zagadki na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply