Który cukierek nie jest zatruty? Tę śmiercionośną zagadkę poprawnie rozwiązuje tylko 11% osób!

Wyobraź sobie następującą sytuację:

Wędrujesz przez daleki oraz nieznany kraj i nagle dostrzegasz dorodną śliwę. Drzewo jest oblepione soczystymi i dojrzałymi owocami, a ty jesteś bardzo głodny. Bez zastanowienia zrywasz jedną śliwkę, lecz gdy bierzesz pierwszy kęs, podchodzi do ciebie jakiś nieznajomy i mówi:

Hej, ty! Ukradłeś mi jedną z moich śliwek! Jak ci nie wstyd?

Próbujesz oddać mu śliwkę, a w głowie przygotowujesz dobrą wymówkę. Mówisz mu, że nie chciałeś niczego ukraść i nie zdawałeś sobie sprawy, że to drzewo może mieć właściciela. Nieznajomy w to nie wierzy i chce cię ukarać za kradzież, poddając cię specyficznej próbie.

Kradzieże w naszym kraju są karane śmiercią. Musisz zapłacić za to, co zrobiłeś, jednak masz szansę przeżyć, jeśli dokonasz odpowiedniego wyboru.

Każe ci usiąść przy pniu ściętego drzewa i kładzie na nim trzy cukierki: zielony, czerwony i niebieski. Informuje cię, że dwa z cukierków są zatrute a jeden nie. Twoim zadaniem jest wybranie tego bez trucizny. Cukierek musisz natychmiast połknąć i jeśli trafisz na zatruty, umrzesz po 30 sekundach. Nie masz innego wyjścia i musisz wziąć udział w śmiertelnej zabawie.

Przejdź na kolejną stronę i poznaj rozwiązanie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : ostrnum.com

Reply