Który zbiornik napełni się wodą jako pierwszy? Tylko 9% ludzi odpowiada poprawnie na to pytanie

Wszelkie quizy i testy na inteligencję są w ostatnim czasie bardzo popularne w internecie.

Każdy chce spróbować swoich sił i stara się rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane zadania. Przeważnie takie zagadki na pozór wydają się łatwe, jednak im dłużej się myśli, tym więcej różnych odpowiedzi i pomysłów przychodzi do głowy. Testy na inteligencję i zagadki logiczne mają to do siebie, że są podchwytliwe i wymagają nieszablonowego myślenia. Gdy wydaje ci się, że znasz odpowiedź, okazuje się, że rozwiązanie jest zupełnie inne, a ty wybrałeś nieodpowiedni tok myślenia.

Szczególnie ciężkie łamigłówki rozwiązują tylko nieliczni z ponadprzeciętną inteligencją. Nie dają się zwieźć pozorom i szukają głębiej, analizując szczegółowo wszystkie możliwe opcje. Dziś proponujemy kolejną zagadkę na inteligencję. Podobno poprawnie rozwiązuje ją zaledwie 9% społeczeństwa, więc gdy ci się to uda będziesz należeć do elitarnego grona wybitnych. Zadanie wydaje się proste, ale w rzeczywistości wcale nie jest takie łatwe.

Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz niczego obliczać ani mieć specjalistycznej wiedzy. Może przydać się tylko podstawowa wiedza z fizyki, a konkretnie z mechaniki płynów oraz bystre oko. Przyjrzyj się dokładnie poniższemu obrazkowi. Widać na nim odkręcony kran znajdujący się nad pojemnikiem numer 1 i 3 puste zbiorniki na wodę. Twoim zadaniem jest wskazanie, który pojemnik napełni się cieczą jako pierwszy. Zwróć uwagę na układ każdego odpływu.

Rozwiązanie i uzasadnienie znajdziesz na drugiej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : perfecto.guru

Reply