Gliniana kulka zaczęła syczeć i obracać się wokół. Pies, który ją znalazł, szczekaniem zawiadomił właściciela. Mężczyzna dobrze wiedział co z tym zrobić!

Zwierzęta bronią się przed drapieżnikami na różne sposoby. Wykorzystują kamuflaż, odstraszają zapachem, przyjmują „groźne” barwy czy wydzielają toksyny, które podrażniają pyski polujących.

Jedne są wyposażone w ostre kły i pazury do obrony inne zaś w specyficzne umiejętności umożliwiające im przetrwanie, np. antylopa nie jest w stanie obronić się przed atakiem lwa, więc jedynym sposobem na uratowanie skóry jest po prostu ucieczka. Potrafi szybko biegać i tylko to może ją uratować.

Czasem przed atakiem chronią ofiarę wzmocnione włosy (kolce) jak w przypadku jeża. Już malutkie osobniki rodzą się z nimi, jednak na początku kolce są białe i miękkie. Po pewnym czasie stają się twarde i ostre. Gdy te słodkie ssaki zetkną się z niebezpieczeństwem, zwijają się w kującą kulkę. To ich jedyny sposób na przetrwanie.

Przejdź na następną stronę i zobacz, co znalazł pewien właściciel psa. Początkowo nie podejrzewał, że w ogromnej gałce gliny znajduje się żywa istota.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : thedodo.com

Reply