Kultowe cytaty z „Gry o tron”. Przemycają wiele życiowych mądrości!

Fani „Gry o tron” w końcu doczekali się nowego sezonu serialu.

Zniecierpliwieni zwolennicy książek zaczynają powątpiewać, czy poznają zakończenie historii, które wyjdzie spod pióra George’a R. R. Martina. Jeszcze innym serial jest obojętny. Nie brak jednak ludzi, którzy sądzą, że tak naprawdę nie ma się czym zachwycać, a zaprezentowana na ekranach historia nie zachwyca. To ich przede wszystkim chcielibyśmy przekonać, do przyjrzenia się jej jeszcze raz.

Okazuje się bowiem, że nie tylko fani mogą wyciągnąć z niej wiele dla siebie. Serialowe i książkowe postaci w swoich słowach przemycają wiele mądrości. Te kultowe cytaty są na to najlepszym dowodem. Powinien je znać nie tylko najwierniejszy fan!

Tyrion Lannister

1. „Jak to się dzieje, że gdy tylko ktoś zbuduje mur, ktoś inny zaraz chce wiedzieć, co jest po jego drugiej stronie?”

2. „Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoim słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.”

3. „Umysł potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia.”

Arya Stark

4. „Każdy siniak to nowa lekcja, a każda nowa lekcja czyni cię lepszym.”

5. „Wszystkie korytarze dokądś wiodą. Gdzie jest wejście, musi być wyjście. Strach tnie głębiej niż miecze.”

6. Przemowa Aryi Stark podszywającej się pod Waldera Freya

„[…] jestem z was dumny. To wy, mój ród, pomogliście mi wymordować Starków podczas Krwawych Godów. Tak! Radujcie się. Dzielni z was ludzie. Zaszlachtowaliście ciężarną kobietę. Poderżnęliście gardło matce pięciorga dzieci. Wyrżnęliście gości, których zaprosiliście do swego domu. Ale nie udało wam się wyrżnąć wszystkich Starków. I to był wasz błąd. Powinniście byli wyrwać ich razem z korzeniami! Jeśli choć jeden wilk przeżyje, owce nigdy nie będą bezpieczne.”

Zajrzyj na kolejną stronę po więcej!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply