Bezdomna kobieta prosiła w restauracji o resztki jedzenia. Wszyscy ją ignorowali i nagle stało się coś magicznego

Dziewczyna o imieniu Carmen któregoś dnia wybrała się ze swoim chłopakiem do restauracji. Podczas oczekiwania na zamówiony posiłek zauważyła, bezdomną kobietę, która prosiła gości o resztki jedzenia. Wszyscy ją ignorowali i udawali, że jej nie dostrzegają. 

Carmen była przez dłuższy czas wolontariuszką, nie mogła więc patrzeć na tę sytuację obojętnie. Chciała jej oddać swój posiłek, lecz kobieta zniknęła. Już mieli wychodzić, gdy usłyszeli za plecami cichy głos proszący o resztki z obiadu. Okazało się, że to ta sama kobieta, którą dziewczyna widziała wcześniej.

Bez wahania oddała jej niedokończony posiłek, jednak miała ogromne wyrzuty sumienia, że to robi. Uważała, że kobieta zasługuje na więcej. Postanowiła kupić dla niej pełne, sycące danie. Poprosiła również pracowników lokalu, by nie wypraszali jej z restauracji. Goście byli zniesmaczeni cała sytuacją. Widać było, że bezdomna psuje im obiad swoim przykrym zapachem. Patrzyli na Carmen z wyrzutem i złością.

1

 

Staruszka była niezwykle wdzięczna za okazaną dobroć. Przytuliła dziewczynę i rozpłakała się.

To był uścisk, którego nigdy wcześniej nie czułam. Zanim kogoś osądzicie, zastanówcie się dwa razy. Nie wszyscy stali się bezdomnymi na własne życzenie. Nigdy nie zapomnę tej wzruszającej chwili.

Chłopak dziewczyny zrobił jej zdjęcie, które potem umieściła w sieci. Chciała w ten sposób pokazać wszystkim, że mały gest może sprawić biednemu wiele radości.

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply