Kwiaciarka dała żebrakowi piękną różę. Od tego momentu już nie pojawił się na ulicy!

Pewna biedna dziewczynka sprzedawała kwiaty na ulicy. Codziennie starannie rozkładała je w malutkich wiadereczkach na chodniku. Ludzie chętnie je kupowali, ponieważ jej mały biznes był zlokalizowany w ruchliwym miejscu. Poza tym kwiaty były zawsze świeże i pięknie pachniały.

Kwiaciarka przyglądała się żebrakowi, który siedział po drugiej stronie ulicy. Był dość młody, jednak bardzo zaniedbany i chudy. Przechodnie niechętnie wrzucali do jego puszki pieniądze. Pewnie sądzili, że zaraz przeznaczy je na alkohol. Dziewczynka codziennie widziała jego smutną twarz i w głębi serca okropnie mu współczuła.

Któregoś dnia, gdy sprzedała już prawie wszystkie kwiaty, podeszła do mężczyzny i podarowała mu ostatnią różę. Nie wiedziała, czy ją przyjmie. Zapewne liczył na pieniądze, a nie na marny kwiatek, który niedługo zwiędnie. Ku zaskoczeniu kwiaciarki, biedak bardzo się ucieszył. Przyznał, że nikt nigdy w życiu nie podarował mu tak pięknego prezentu. Przez długi czas siedział w skupieniu i wąchał kwiat.

Przejdź na kolejne strony, aby poznać całą historię! 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply