Okazuje się, że lampka wina wieczorem może mieć dobry wpływ na organizm

Od zawsze wiadomo, że wszelkie używki nie mają dobrego wpływu na nasz organizm. Jednak po wielu badaniach okazuje się, że w przypadku wina nie jest tak do końca. Wino, bo o tym napoju mowa, może mieć dobry wpływ na nasz organizm. Wpływa na organizm, ale też na drowie psychiczne.

Oczywiście mowa tu o jednej lampce dobrego wina, umiar jest tutaj bardzo ważny. Nie wolno przesadzać i zamieniać jednej lampki na jedną butelkę.1. Wino wpływa na kości

Lampka wina wspiera układ kostny. Jak to możliwe? Otóż picie wina zwiększa produkcje estrogenów, a dzięki temu zwalnia proces starzenia się organizmu.

 1


2. Poprawia odporność

Wino chroni organizm przed zatruciami i rozwojem bakterii, które mogą przyczynić się do zapalenia błony śluzowej żołądka. Chroni tez przed bakteriami salmonelli.

2


3. Poprawia pamięć

Wino dobrze wpływa na przepływ krwi, zatem znamienniejsza ryzyko zakrzepów. Podczas badań mających na celu potwierdzić tę tezę, dwóm grupom kobiet dano do rozwiązania krzyżówki. Grupa kobiet w wieku 70 lat, która piła wino znacznie lepiej poradziła sobie z zadaniem, niż grupa kobiet w tym samym wieku, która nie piła alkoholu.

3


4. Redukuje zły cholesterol

Nadmiar cholesterolu wpływa na działanie całego organizmu więc warto zadbać, by był w formie.

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply