Czeka Cię podróż samolotem, ale panicznie boisz się latać? Zastosuj się do tych 12 rad i pokonaj swój lęk przed podniebnymi podróżami

Strach jest naturalnym uczuciem, ale nigdy nie powinien zawładnąć człowiekiem.

Ludzie boją się różnych rzeczy, nawet najbardziej irracjonalnych i błahych, lecz ważniejsze od tego, czego się boimy, jest to, w jaki sposób panujemy nad swoim lękiem i ile mamy w sobie siły, by go pokonać. Z każdym strachem można skutecznie walczyć, trzeba tylko wiedzieć jak.

W sezonie wakacyjnym ludzie boją się utonięć, pogryzień przez jadowite zwierzęta, udarów cieplnych, oprzeń słonecznych, kradzieży bagaży i oczywiście podróży samolotem. Strach przed lataniem do dość częsta przypadłość, która potrafi nawet doprowadzić do zmiany wyjazdowych planów.

Strach na szczęście ma tylko wielkie oczy, bo podróże samolotem wcale nie są takie przerażające. Jeśli czeka Was podróż w przestworzach, ale boicie się latać, mamy dla Was 12 rad, które pomogą zapanować nad strachem i pozwolą cieszyć się pięknem lotu i widoków, jakie oferuje podróż wśród chmur.


1. Sięgnij do statystyk

Katastrofy lotnicze są bardzo spektakularne, więc kiedy do nich dochodzi, mówi o tym cały świat, dlatego wydają się powszechnym zjawiskiem. Prawda jest jednak taka, że podróż samolotem statystycznie jest bardzo bezpieczna: szanse na śmierć w katastrofie lotniczej wynoszą 1:30 milionów (prędzej można umrzeć od zatrucia pokarmowego w fast foodzie!). Statystyki pokazują także, że szansa na zgon w wypadku samochodowym jest 6 tysięcy razy większa niż w katastrofie samolotu.

Kolejne rady znajdziecie na następnych stronach tego artykułu. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply