10 lekcji, które każdy powinien odrobić po 20., a jeszcze przed 30. Mogą zaskakiwać, a ich autorami są internauci, którzy mają to za sobą

Każdy wiek ma swoje przypadłości, wielkie błędy i lekcje do odrobienia.

Kiedy wychodzi się z wieku nastoletniego i zaczyna zauważać, że nie da się żyć tylko wielkimi miłościami, trwającymi przez tydzień. Kiedy zaczyna się zauważać, że nie problemy i ich kaliber się zmienia, znak, że zaczyna się dojrzewać. Każdemu z nas wiele razy zdarzało się pomyśleć, że gdyby wiedział te rzeczy, które wie teraz, znacznie wcześniej lub, by posłuchał kogoś starszego.

Wiadomo, uczenie się na własnych błędach daje najlepszą lekcję i zostanie zapamiętane. Użytkownik portalu społecznościowego zadał pytanie: „Jakie lekcje zdecydowanie będą do odrobienia po 20?” Zobaczmy zatem jakie rady dali innym internauci. Oto najczęściej powtarzające się odpowiedzi:

1.  Miej krótką pamięć

Łatwo jest krytykować siebie i winić za każdy problem. Oczywiście masz w tym udział. Jednak lepiej jest mieć krótką pamięć. Jak dzieci. Jeśli coś nie wyszło lepiej szybko znaleźć coś nowego na horyzoncie. Nie zatapiać się w rozpamiętywaniu i przezywaniu. Zapamiętaj porażkę, wyciągnij wnioski, idź dalej.

2. Odetnij toksyczne przyjaźnie

Wiesz doskonale, że są wokoło ciebie ludzie, którzy wysysają twoją energię, ciągle narzekają, ciągnął w dół. Należy się ich pozbyć z towarzystwa, po prostu inaczej zarażą cię niemocą i niechęcią do wszystkiego. Prawdziwe przyjaźnie są cenniejsze niż złoto. Z czasem to dochodzi do człowieka, że lepiej mieć kilkoro przyjaciół niż być samotnym śród tłumu znajomych.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : quora.com

Reply