Uroczy leniwiec utknął na środku ruchliwej drogi. Zobacz, czy udało mu się bezpiecznie wrócić do lasu

Sieć dróg zaczyna coraz gęściej oplatać świat. Często nowe drogi są budowane w miejscach, gdzie do tej pory żyły lub migrowały zwierzęta, dlatego ich obecność na szosie nie jest niczym zaskakującym. Jest za to bardzo niebezpieczna, zarówno dla samego zwierzaka, jak i dla kierowców.  

Przejście autostrady w poprzek jest niebezpiecznie, niezależnie, czy jest się człowiekiem, łosiem czy żabą. Nic więc dziwnego, że to zadanie kompletnie przerosło… leniwca. To urocze i bardzo spokojne zwierze utkwiło na autostradzie w Ekwadorze. Gdyby nie pomoc człowieka, zwierzakowi nie udałoby się samemu bezpiecznie opuścić drogi.


Wystraszony leniwiec utknął na środku drogi.

leniwiec-1


Leniwce słyną ze swojego powolnego zachowania i łagodnego usposobienia, dlatego nie wiadomo, co skłoniło zwierzę, by zrobić sobie wycieczkę po autostradzie. Niestety, nie był to dobry pomysł, ponieważ huk i pęd samochodów bardzo wystraszyły ssaka. Zdezorientowane zwierzę, nie wiedząc, jak wyjść z fatalnej sytuacji, kurczowo złapało się słupka od barierki drogowej i czekało na ratunek.

Uśmiech zwierzęcia rozczulił kierowców i policjantów.

leniweic-3


Z pomocą pospieszyli funkcjonariusze policji z Quevedo, którzy nie mogli przejść obojętnie wobec leniwca, który swym uśmiechem rozczulił serca twardych policjantów. Mundurowi zabrali leniwca ze środka autostradowej jezdni i odwieźli do weterynarza. Lekarz zbadał zwierzaka i stwierdził, że nic mu nie jest i może wrócić do swojego naturalnego środowiska.

Ekwadorskim policjantom zależy na losie zwierząt.

leniweic-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : curioctopus.it

Reply