Chłopak pozuje do fotografii z lwem. Nagle głowa zwierzęcia opada… Jaka jest tego przyczyna? Nie uwierzysz!

Tysiące turystów wyjeżdżają co roku na egzotyczne wakacje. Chcą zakosztować trochę przygody i poczuć dreszczyk emocji obcując z groźnymi zwierzętami. Zdjęcie z dzikim stworzeniem jest zwieńczeniem kilkudniowej podróży pełnej wrażeń i radości.

W końcu kto nie chciałby pochwalić się na Facebooku fotografią z lwem czy tygrysem? Tylko pomyśli, ile znajomych by ją polubiło! Chęć zaimponowania innym sprawia, że ludzie decydują się na takie zdjęcia. Szkoda, że nie zdają sobie sprawy (lub nie chcą wiedzieć) co dzieje się ze zwierzętami wcześniej, zanim zostaną wystawione na widok publiczny.

2


W Indonezji dość powszechną praktyką jest faszerowanie lwów narkotykami lub środkami nasennymi. Dzięki temu nie sprawiają kłopotów i siedzą spokojnie. Uśmiechnięty turysta może dotknąć niebezpiecznego kota i sfotografować się w fajnej pozycji. Zazwyczaj nikt nie zastanawia się, dlaczego zwierzę jest tak grzeczne. Wiele osób sądzi, że to efekt wielomiesięcznego tresowania, prawda jest jednak bardziej przerażająca…

Tylko spójrzcie na tego osobnika! Jest prawie nieprzytomny, mimo to właściciel przechyla jego głowę i ustawia go do zdjęcia!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : Yayasan Scorpion Indonesia

Reply