Zwierzęta mieszkające w ZOO nie tracą swoich pierwotnych instynktów. Zobaczcie, jak lew rzuca się na 2-letniego chłopca

Ogrody zoologiczne mają duże grono zwolenników, jak i przeciwników. Jedni argumentują, że to doskonały sposób, by zainteresować ludzi światem zwierząt, inni zaś twierdzą, że to tylko męczarnia dla zwierząt pozamykanych w klatkach i na niewielkich wybiegach.

Zarówno jedni, jak i drudzy mają rację argumentując swoje stanowisko. Niezależnie od opinii w tej sprawie, trzeba przyznać, że mieszkanie w ZOO jest w wbrew naturze zwierząt, które naturalnie są predysponowane do życia w określonym środowisku i do podejmowania pewnych zachowań, bo z instynktem, zwłaszcza łowieckim, trudno jest drapieżnikom walczyć.


lew-pas


Lew zawsze pozostanie lwem, niezależnie od tego, jak długo mieszka w ZOO i jak bardzo został oswojony. To dziki drapieżnik, którego zadaniem jest polowanie i ochrona swojego stada. Nic więc dziwnego, że pewien osobnik z japońskiego ZOO rzucił się na małe dziecko, które w jego mniemaniu zapewne byłoby łatwym i smacznym kąskiem.

Na nagraniu widać, jak lew czai się do skoku

lew-1


Między wybiegiem dla lwów, a alejką spacerową dla zwiedzających jest postawiona gruba szybka, dzięki temu goście ogrodu mogą z bliska przyglądać się zwierzętom. Niestety one również czują się bliżej ludzi i kuszeni zapachem ich świeżego mięsa, pragną urządzić sobie małe polowanko. Poniżej zobaczycie film, na którym widać, jak lew rzuca się na chłopca, gdy ten stoi zaciekawiony stoi przy szybie.

Pękniecie szyby skończyłoby się tragedią

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply