Bertha otrzymała list od 83-letniej przyjaciółki, podzieliła się nim, bo jest pełen dojrzałej mądrości, z której każdy może skorzystać

Doświadczenie przychodzi dopiero z czasem i wiekiem, wiedzą o tym doskonale osoby w podeszłym wieku.

Życie to seria doświadczeń. Są ludzie, którzy przechodzą przez nie łatwo i przyjemnie, bez większych upadków czy dramatów. Jednak takie scenariusze są rzadkie, częściej ścieżki życia są poplątane, usłane wzlotami i upadkami, radością i smutkiem. W zależności od ich ilości, nasilenie i charakteru danej osoby przeżywa się je różnie i prowadzą one do różnych wniosków.

Ludzie z czasem nabierają doświadczenia, a także wiedzy co jest ważne w życiu, a co warto sobie odpuścić i nie przejmować się tym. Młodość ma swoją energię i pęd, który każe wiele rzeczy łapać w jednej chwili, spieszyć się i przeżywać wszystko bardzo osobiście. Z czasem człowiek wie, że lepiej mieć dystans, cieszyć się prostymi rzeczami i doceniać to, co dawniej uznawało się za niewartościowe.

Wiele osób traktuje życie jak wyścig, byle szybciej, dalej i więcej. Nie mają czasu się zatrzymać, by spojrzeć na świat i zastanowić się co naprawdę jest w życiu ważne i piękne. Bertha stwierdziła, że warto przekazać innym list od jej przyjaciółki, która będąc w słusznym wieku, podzieliła się z nią lekcjami życia i ważnymi radami, które każdy może wykorzystać, by zmienić swoje życie na lepsze. A oto i list:

Droga Bertho, 

Czytam więcej, odkurzam mniej. Siedzę przed domem i nie przejmuje się chwastami w ogródku. Spędzam więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi niż w pracując. 
Jeśli jest to tylko możliwe, życie powinno być pełne doświadczeń, które się smakuje, a nie znosi. Staram się rozpoznać te doświadczenia i cieszyć się nimi. 

Nie oszczędzam niczego; używamy dobrej porcelany czy kryształów na specjalne okazje takie jak zgubienie funta, zakwitnięcia pierwszego kwiatu w ogrodzie czy odetkania kranu. Wkładam mój świetny sweter na zakupy na bazarku. Moja teoria brzmi, że można wyglądać dobrze, wydając 28  funtów na drobne zakupy. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply