Wiadomość podyktowana przez samego diabła! Wreszcie udało się rozszyfrować list XVII-wiecznej opętanej zakonnicy

Chrześcijanie wierzą, że opętanie to zawładniecie ciała przez złe duchy lub demony.

Jest to zniewolenie wewnętrzne i zarazem najwyższa forma demonicznej ingerencji. Niektóre zaburzenia neurologiczne i psychiczne z powodu niepokojących objawów mogą być mylone z opętaniem. Zdarzało się, że uznawano osoby chore na schizofrenię lub epilepsję za omotane przez szatana. Oczywiście niesłusznie.

Siostra Isabella Tomasi, znana również jako Maria Crocifissa della Concezione była włoską zakonnicą żyjącą w latach 1645-1690. Wychowała się w bardzo katolickiej rodzinie. W wieku 15 lat wstąpiła do klasztoru i poświeciła życie medytacji oraz modlitwie. Zasłynęła z napisania pewnego listu, który podobno podyktował jej sam diabeł. Jego treść była nieznana przez ponad 300 lat aż dziś.

Świadkowie utrzymują, że siostrę opętał zły demon. Wszystko było z nią w porządku aż do 1676 roku. Któregoś dnia Maria Crocifissa della Concezione zaczęła przeraźliwie krzyczeć. Jej wrzaski obudziły zakonnice, które natychmiast przybiegły do jej celi, by sprawdzić, co się dzieje. Pomieszczenie było wybrudzone tuszem, a obok leżała kartka pergaminu pokryta dziwnymi znakami. Siostry nie mogły ich odczytać, ponieważ zostały napisane w zupełnie nieznanym im języku.

Co oznaczają te dziwne symbole? O tym na kolejnych stronach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : nanopress.it, metro.co.uk, rominamalizia.altervista.org

Reply