Z tych pięknych zwierząt zrobiono potwory! To przerażające, co człowiek potrafi zrobić dla pieniędzy

Większość osób krytykuje zabijanie zwierząt dla futer.

Sporo gwiazd publicznie wypowiada się na ten temat, potępiając ludzi, którzy je noszą. Jak wiadomo, taka reklama tylko napędza ten krwawy biznes. Podczas gdy jedni się temu sprzeciwiają, drudzy chętnie wkładają futra z lisów i kupują torebki ze skór krokodyli. Mimo wielu kampanii społecznych nie sposób przekonać wszystkich, że to zwyczajne barbarzyństwo.

O dręczeniu zwierząt dużo się słyszy i zazwyczaj dzieje się to w jakichś azjatyckich krajach, tymczasem nie trzeba wcale wybierać się do Chin czy Wietnamu, aby zobaczyć, jak nieludzko traktowane są żywe stworzenia. Również w Europie nie brak miejsc, w których zwierzaki cierpią i nikt nie przejmuje się ich losem. Finlandia uchodzi w świecie za kraj o najwyższych na świecie standardach w hodowli futrzarskiej. Chodzi tu głównie o lisy.

Stanowi dla niektórych wzór do naśladowania, jednak w rzeczywistości wcale nie jest tak różowo. Ostatnio wyciekły materiały, które dowodzą, że zwierzęta cierpią. Wyglądem zupełnie nie przypominają lisów polarnych żyjących na wolności. Sprawę poruszyła fińska organizacja zajmująca się ochroną praw zwierząt Oikeutta Eläimille. Skupiono się głównie na nienaturalnych rozmiarach tych pięknych drapieżny ssaków.

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply