Całowanie psa może zagrażać twojemu zdrowiu! To nie żart!

Miłośnicy psów nie widzą nic złego, gdy psiak przyjdzie i na przywitanie sprzeda im soczystego liza. Podobnie maniacy psów, którym małe pieski dają buziaczki. To takie słodkie! Ale uważaj! Chociaż czułość twojego pupila jest urocza może być niebezpieczna. 

Konsekwencje takiego powitania mogą mieć mniej lub bardziej złe skutki, ale nigdy nie prowadzą do niczego dobrego. W pyszczkach psów rozwija się wiele bakterii i zarazków, które dla człowieka mogą być niebezpieczne.


a


Wiele o zdrowiu jamy ustnej psa mówi jego oddech. Podobnie jak ludziom, psom też mogą psuć się zęby! John Oxford, profesor wirusologii stwierdził:

Ślina psa jest wymieszana z wydzieliną z nosa, a psy wąchają wszystko. W zakamarkach rozwijają się bakterie, zwłaszcza w czasie spacerów, kiedy psy wąchają wszystko nawet odchody innych zwierząt. Te wirusy mogą powodować wiele chorób, które mogą być wyleczone jedynie ciężką antybiotykoterapią.

b


W brytyjskiej miejscowości mężczyźnie amputowano nogę, ponieważ jego pies polizał go po niewielkiej ranie i wdało się okropne zakażenie. Są też bakterie, które u większości osób nie wyrządzą żadnych szkód, jednak u osób z obniżoną odpornością mogą powodować wiele powikłań. Czasami nie ma na nie leku. Zatem warto uważać i nie przesadzać z czułościami.

 

c

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : nolocreo.com

Reply