Lody dla psów to hit wśród miłośników czworonogów, ale co o nich sądzą weterynarze?

Wśród ludzi jest tyle samo zwolenników upałów, co ich przeciwników.

Niezależnie jednak, od tego, czy lubimy wygrzewać się na Słońcu, czy też wolelibyśmy, żeby przyszła już zima, nikt nie odmawia nam prawa wyboru. Możemy schronić się przed upałem w cieniu, czy pod dachem. Uciec gdzieś, gdzie jest chłodniej i gdzie nie brakuje powietrza.

Psy niekoniecznie mają taką sposobność. Na podwórkach nie zawsze jest cień, a w miskach naszych pupili zimna woda. W końcu, kiedy z nieba leje się żar, najpierw musimy zadbać o siebie i rodzinę. Jej najcichszy i najmniej roszczeniowy członek może poczekać.

Tymczasem psy cierpią tak samo, jak my. Warto zapewnić im odpowiednią ochłodę. Hitem wśród miłośników merdających czworonogów są specjalne lody. Co o nich myślą weterynarze? Czy to dla nich zdrowe i bezpieczne?

Lody dla psów – weterynarze radzą jak pomóc czworonogom w trakcie upałów

Jak mówi Georgie Hearne, weterynarz z organizacji charytatywnej Blue Cros, nie trzeba kupować specjalnych lodów, by schłodzić naszego pupila. Równie dobrze można spróbować zamrozić dla niego jakiś smakołyk i podać mu w takiej formie albo dać mu zwykłą kostkę lodu. – Woda jest zdrowa dla psów zarówno w postaci płynnej, jak i stałej, śmiało można więc dać psu kostki lodu do żucia lub dodać je do wody w misce, by ją w ten sposób schłodzić – radzi weterynarz.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : metro.co.uk, rover.com, viralnova.com

Reply