Wiesz dlaczego słyszysz swój głos inaczej? Prawdziwy powód z pewnością cię zaskoczy!

Swój głos słyszymy inaczej, gdy coś mówimy. Potem, gdy słyszymy nasze słowa na nagraniu, dziwimy się, że to masz głos. Przecież brzmi zupełnie inaczej. Jest to niezręczne, z resztą sam wiesz. Mało komu podoba się nagranie jego własnego głosu. Brzmi jakoś dziwnie i pewnie nie raz zastanawiałeś się dlaczego tak się dzieje.

My znamy odpowiedź na to pytanie, dlaczego tak się dzieje, że głosy w twojej głowie brzmią inaczej ;)


s male


Kiedy słyszymy nasz głos na nagraniu, fale dźwiękowe rozchodzą się w powietrzu i nasz głos dociera do nas w taki sam sposób, jak do innych. s2


Kiedy słyszymy nasz głos bez nagrania w trakcie wypowiadania słów, jest on odbierany dwutorowo zewnętrznie i wewnętrznie. W pierwszym przypadku słyszysz, jak rozchodzi się głos w powietrzu. Ale w drugim słyszysz to, co przechodzi z drgań wytwarzanych przez struny głosowe, które rozchodzą się po naszej głowie. Kości w naszej głowie mają tendencję do zwiększania częstotliwości drgań, dlatego nasz głos brzmi dla nas niżej niż w rzeczywistości.

Chcesz sprawdzić, jak twój głos brzmi naprawdę? To proste, gdy mówisz, zatkaj lewe ucho i usłyszysz swój głos tak, jak słyszą go inni. I jakie wrażenie?

3s

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : brightside.me


Reply