Prawdopodobnie to najdziwniejszy pies na świecie. Gdy go zobaczysz, zrozumiesz, dlaczego jest tak nadzwyczajny!

Ludzie wybierają sobie przeróżnych pupili. Najpopularniejszymi są oczywiście pies i kot, ale inne, podobno mniej kłopotliwe gatunki cieszą się również sporym zainteresowaniem.

Papugi, kanarki, chomiki, rybki czy żółwie także chętnie są wybierane przez domowników. Rzadziej decydujemy się na gatunki egzotyczne, niebezpieczne lub trudne w utrzymaniu. Tylko nieliczni do swoich domów zapraszają pająki, węże, jaszczurki, trujące żaby czy wije.

Gdy już zdecydują się na zwierzaka, który nie przypomina słodkiego psa czy kota, trzymają go w przeznaczonych do tego miejscach. Przeważnie w terrariach, które wytwarzają odpowiednie warunki dla danego gatunku. Mało kiedy węża czy pająka traktują jak członka rodziny i zapewniają mu wygody przeznaczone na przykład dla czworonogów. W obawie o zdrowie, a nawet życie takie zwierzęta się izoluje lub ogranicza kontakt do minimum. Tak jest bezpieczniej a egzotyczny gatunek może bez przeszkód bytować w środowisku zbliżonym do naturalnego.

35-letni Scott i 39-letnia Ice mają nieco inne zdanie w tej kwestii. Co prawda ich słodki pupil nie jest zaliczany do groźnych gatunków, ale jego wygląd może sugerować, że jest inaczej. Para z San Diego w Kalifornii adoptowała zwierzę z Parku Jaszczurek w Punta Gorda na Florydzie. Mieli sporo odwagi, aby przygarnąć pod swój dach prawie 8-kilogramową argentyńską jaszczurkę.

Jak wygląda życie z gadem? O tym na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply