Koty rasy Maine Coon to największe udomowione koty na świecie!

Maine Coon jest jedną z największych udomowionych ras kotów.

Koty tej rasy, nie bez przyczyny uważane są za największe. Mierzą od czubka nosa do ogona, nawet 123 cm a ważą nawet 15,9 kg. Początki rasy Maine Coon owiane są tajemnicą. Chociaż to genetycznie niemożliwe, jeden mit głosi, że rasa powstała w wyniku skrzyżowania kota z szopem. Inny mit mówi o tym, że królowa Francji lubiła tureckie koty o nazwie Angora, sprawdziła je do Stanów Zjednoczonych, gdzie wylądowały ba brzegu Wiscasset. Tam zaczęły się rozmnażać i tak powstała rasa.

Koty te posiadają dwuwarstwową okrywę składającą się z podszerstka i włosów okrywowych. Futro ich układa się w charakterystyczną kryzę. Posiadają wszystkie rodzaje umaszczenia, ale najbardziej popularne jest umaszczenie brązowe. Przedstawiciele tej rasy bardzo przywiązują się do człowieka i jeśli zaczniemy je porównywać z innymi rasami, okaże się, że są towarzyskie, bardziej prospołeczne, a przez co prostsze we współżyciu.

1

2

3

5

6

7

8

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : http://www.boredpanda.com/maine-coon-cats/

Reply