Pijany kierowca spowodował makabryczny wypadek, w którym zginęła dwójka dzieci. Wspomnienia ratownika medycznego są szokujące!

Praca lekarza karetki pogotowia czy ratownika medycznego jest niesłuchanie ciężka. Codziennie widzą oni poważne i głębokie urazy, ból, cierpienie oraz rozpacz chorych i poszkodowanych ludzi. Najtrudniejsze są sytuacje, gdy przyczyną tragedii jest ludzka głupota. 

Historia, jaką odpowiedział ratownik medyczny z San Diego w Stanach Zjednoczonych, jest druzgocząca. Mężczyzna pojechał na wezwanie do wypadku samochodowego i to, co zobaczył na miejscu totalnie nim wstrząsnęło, choć widział w swojej pracy już wiele. Sanitariusz na drodze zastał zrozpaczonych rodziców i zmasakrowane ciała dzieci oraz sprawcę, który był pijany…


wypadek-pas


Kara dla pijanych kierowców powinna być niesłychanie surowa, ponieważ skutki prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu mogą być dramatyczne, czego dowodzi historia opowiedziana przez amerykańskiego ratownika. Choć mężczyzna unika mówienia o smutnych aspektach swojej pracy, tym razem postanowił podzielić się wspomnieniami z interwencji, by uzmysłowić ludziom, do czego prowadzi głupota, brawura i alkohol. Z pewnością jego dramatyczne słowa są przestrogą i powinny uzmysłowić wszystkim, że pijany kierowca zawsze niesie ze sobą śmierć i cierpienie.

Alkohol i samochód to przepis na tragedię

drink-driving-808790_960_720


Ratownik medyczny tak wspomina ten ciężki dzień: „Pojechałem wraz z innymi funkcjonariuszami pogotowia na miejsce wypadku samochodowego, gdzie zobaczyliśmy dwa auta: jedno leżało do góry nogami, a drugie było wbite w mur. Lecz to nie ten widok nas tak przeraził, lecz poturbowanej kobiety siedzącej na poboczu, która zrozpaczona trzymała coś na rękach. Gdy podszedłem bliżej zobaczyłem, co to było i widok ten już na zawsze pozostanie w mojej pamięci”.

Zespoły karetek pogotowia nigdy nie wiedzą, jaki widok zastaną ma miejscu wypadku

96a3be3cf272e017046d1b2674a52bd311


Niestety kobieta, będąca ofiarą wypadku, trzymała na rękach swoje dziecko, które miało zaledwie kilka miesięcy. Niemowlak miał całkowicie oderwaną od ciała głowę, a matka próbowała przyłączyć ją z powrotem. Widok ten był absolutnym szokiem dla lekarzy i ratowników, ale nic nie mogli zrobić, dziecka już nie można było uratować. Jak się okazało nie była to jedyna ofiara wypadku, ponieważ do karetki podbiegł ojciec, trzymający na rękach około 7-letnią córeczkę. Ciało dziewczynki nosiło liczne i poważne urazy, a podjęta próba reanimacji okazała się bezskuteczna.

Starania lekarzy nie przyniosły efektów i dzieci uczestniczące w zdarzeniu, poniosły śmierć na miejscu

O tym, kto spowodował ten drastyczny w skutkach wypadek, dowiecie się z kolejnej strony. 

inside-ambulance-1319281_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : nolocreo.com

Reply