Kobieta zabrała fokę z plaży w reklamówce, przez nią maluch zmarł! Takich przypadków głupoty jest coraz więcej!

Każdemu z nas zdarza się głupio postąpić. Skutki tego bywają różne, czasami jest to wstyd i wpadka, jednak czasami konsekwencje mogą być bardzo złe. Trzeba pamiętać, że nawet najlepsze intencje nie zostaną zrozumiałe jeśli ktoś ucierpi. A niestety coraz częściej z rąk człowieka cierpią zwierzęta. 

Sytuacja jest tak poważna, że naukowcy apelują o rozwagę i pozostawienie zwierząt w spokoju. Dzikie zwierzęta nie są bezbronne i same, zwłaszcza młode. Zawsze jakiś starszy osobnik czuwa, a człowiek może tylko zaszkodzić.


8fdcaa50938698d0d16430ec28bbf2cc-800x600


Tak właśnie było w przypadku małej foki. Gdy kobieta zauważyła ją na plaży, postanowiła jej pomóc. Zabrała ją ze sobą do domu w plastikowej torbie! Dopiero w domu uświadomiła sobie, że nie ma pojęcia jak zaopiekować się foką i kiedy zgłosiła się z nią do fokarium, było już a późno, maleństwo ze stresu zmarło.

weloveallanimals.com

pobrane


Naukowcy apelują, by zwierzęta zostawić w spokoju, nie pomagać im na siłę, bo to kończy się ich śmiercią. Dzikie zwierzęta potrafią o siebie zadbać i w większości przypadków to ludzie je stresują i sprawiają, że zwierzęta może spotkać krzywda. Dlatego należy pamiętać, że jeśli widzisz dzikie zwierze i w twojej opinii potrzebuje pomocy to zadzwoń po odpowiednie służby, które się nim zajmą.

ngm.nationalgeographic.com

images

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : hefty.co

Reply