Ta słodka małpka została odrzucona przez biologiczną matkę. Niespodziewanie opieki nad nią podjął się zupełnie inny zwierzak…

Zachowanie zwierząt zawsze będzie dla ludzi zagadką, ponieważ bywa nieprzewidywalne i czasem znacznie odbiega od tego, co zazwyczaj robią przedstawiciele danego gatunku. Jednym z takich dziwnych zachowań jest porzucanie młodych przez samice ssaków.

Narodziny w ZOO to wielkie święto dla jego pracowników, ponieważ rozmnażanie zwierząt w niewoli nie jest proste. Nic więc dziwnego, że opiekunowie i weterynarze z rosyjskiego ogrodu zoologicznego bardzo się cieszyli, gdy na świat przyszła urocza małpka. Niestety jej matka odrzuciła ją i maluch został sam. Rozwiązanie tej trudnej sytuacji znalazła dyrektorka ZOO.


monkey-p


Kobieta zabrała porzuconą małpkę do swojego domu, gdzie mieszka razem z kotką Rosinką. Pełna obaw przedstawiła sobie zwierzęta i ku jej zaskoczeniu, 16 -letnia kotka od razu zaakceptowała nowego domownika i otoczyła go matczyną troską. Teraz małpka nie odstępuje swojej adopcyjnej mamy na krok, a ta troskliwie pielęgnuje malca i czuwa nad jego bezpieczeństwem.

Czyż ten widok nie jest słodki?

money-1


Jak pokazuje przykład z Rosji, zwierzęta potrafią nieść sobie ponad gatunkową pomoc, zwłaszcza nowo narodzonym osobnikom. Kotka niestety sama nie sprosta całej opiece nad małpką, ponieważ nie mając młodych nie produkuje mleka, dlatego obowiązkiem karmienia zajmuje się dyrektorka ZOO, podając maluchowi pokarm ze strzykawki.

Ta małpka miała szczęście, że spotkała Rosinkę

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply