Malena daje nowe życie starym, zapomnianym książkom. Jej sztuka, choć maleńka i delikatna jest ogromnie urokliwa

Stare książki nie dla wszystkich są cenne.

Nie brakuje ludzi, którzy kochają zapach zakurzonych dzieł, wiekowe okładki, delikatne i niemal się rozlatujące oraz grube, bogato zdobione tomiszcza. Tacy miłośnicy literatury za nic w świecie nie pozbyliby się części swej biblioteki, tylko dlatego, że jest stara i od dawna nikt jej nie czyta. Ludzie są jednak różni i takie samo jest ich podejście do książek.

 

Dla niektórych tylko nieprzeczytane jeszcze dzieła są wartościowe. Innych pozbywają się chętnie, wymieniając na nowe, albo oddają do bibliotek. Jest cała masa sposobów na to, by pozbyć się starych książek, które kurzą się na półkach lub zalegają w piwnicach. Można je sprzedać, wymienić, oddać do antykwariatu, czy poddać recyklingowi.

 

Hiszpańska artystka Malena Valcarcel znalazła dla nich zupełnie inne zastosowanie. Od lat z zamiłowaniem nadaje im nowe życie i zmienia w cudne, urokliwe papierowe rzeźby. Jej dzieła są kruche i delikatne, ale niezwykle urokliwe. Przyciągają wzrok szczegółowością i drobiazgowym wykonaniem. Zachwycają swoją magią. Szczególny wymiar nadaje im światło, które artystka wykorzystuje, by uzyskać niezwykły i niepowtarzalny klimat.

Więcej jej dzieł znajdziesz na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : facebook.com/Malena.Valcarcel.Art/

Reply