Malena daje nowe życie starym, zapomnianym książkom. Jej sztuka, choć maleńka i delikatna jest ogromnie urokliwa

Jestem artystką papieru. Wykonuję rzeźby z książek i bibuły papierowej. Uwielbiam pracować z papierem. Podejmować się nowych projektów. Zawsze używam odrzuconych książek i zmieniam je w sztukę – mówi o sobie Malena. Hiszpanka naprawdę nadaje dziełom drugą szansę, książki, które ocala od przemiału, ożywają w jej rękach. Nadaje nową formę słowom i stronicom przeróżnych historii.

 

Postaci i drzewa, które wykonuje, wyglądają jak żywcem wyjęte z książek. Malena pracuje nad każdym, skomplikowanym detalem wykonywanych konstrukcji.  Pieczołowite zdobienia i delikatne materiały są posłuszne jej zwinnym dłoniom. Artystka podkreśla charakter swych prac odpowiednim oświetleniem. Ciepłe światło, z którego korzysta nadaje papierowym cudom wygląd miniaturowych, magicznych światów.

 

Inspiracje do swoich dzieł Malena czerpie z krajobrazu słonecznej Hiszpanii i Wysp Kanaryjskich, gdzie dorastała. Poszukuje ich również w samych książkach, które od najmłodszych lat były jej bardzo bliskie. Niekiedy przenosi bohaterów z literackich fikcji w realny świat, nadaje im trójwymiarowy kształt i sprawia, że mogą ich podziwiać ludzie na całym świecie. Szczególnie lubi jednak drzewa.

 

Na Facebooku Malenę śledzi ponad 5 tys. osób, ale ta liczba sukcesywnie rośnie. Do jej twórczości powoli przekonuje się coraz więcej osób. Kobieta ma nie tylko talent w dłoniach. W swoje prace przelewa całe serce. Więcej jej dzieł znajdziecie w linku poniżej.

Zapraszamy do zwiedzanie tej niezwykłej galerii.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : facebook.com/Malena.Valcarcel.Art/

Reply