Choć chodzą zaledwie do przedszkola, to już grają jak zawodowi muzycy! Niestety za „sukces” tych dzieci odpowiada terror koreańskiego reżimu

Chcąc rozwijać propagandę sukcesu, władze Korei Północnej nie cofną się przed niczym.

Korea Północna ze względu na prowadzoną politykę, od lat pozostaje w izolacji, dlatego jej rozwój gospodarczy jest bardzo słaby, a wielu mieszańców kraju cierpi głód i nędzę. Oczywiście władze nie chcą przyznać się, że państwo jest słabe i biedne, dlatego na wszelkie możliwe sposoby próbują stworzyć mit silnej i dynamicznie rozwijającej się Korei Północnej.

 

Kim Dzong Un, tak jak ojciec i dziadek, próbuje demonstrować światu rzekomą potęgę swojego kraju. Przede wszystkim pokazuje siłę armii, ale także w innych dziedzinach chce udowodnić, że Koreańczycy nie mają sobie równych, np. w edukacji.

Koreańskie dzieci wychowuje się w poczuciu, że dla wodza i kraju mają zrobić wszystko. Wmawia im się, że przywódcy oczekują od nich perfekcji i już od najmłodszych lat zmusza się je do nauki i ćwiczeń, które zdecydowanie przekraczają ich możliwości. Szczególnie trudno mają dzieci, które przejawiają muzyczne talenty.

 

Dzieci ze słuchem muzycznym chodzą do specjalnych klas, gdzie godzinami ćwiczą grę na instrumentach czy śpiew. W efekcie 4-5-letnie dzieci, dają koncerty na niemal zawodowym poziomie. Zazwyczaj grają z okazji państwowych świąt ku chwale ojczyzny, a także dają recitale przed turystami, którym w ten sposób chce się pokazać, jak zdolne są północnokoreańskie dzieci.

Widok grających maluszków jest wręcz przerażający: ich gra choć zachwyca, to od razu rodzi pytanie: ile te dzieci musiały przejść cierpień, by w tak młodym wieku, nauczyć się gry na takim poziomie? Turyści wracający z wycieczek po Korei są pod ogromnym wrażeniem dziecięcych pokazów, ale też wskazują, że to smutny widok, gdyż przedszkolaki podczas występów zachowują się jak małe nakręcane laleczki.

Za grą dzieci na takim poziomie, stoi mordercze tempo nauki i ćwiczeń, a wszystko po to, by świat uwierzył, że Korea Północna jest potęgą w każdej dziedzinie

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : pozitivno.me, youtube.com

Reply