Młode matki nakładają na rozstępy brokat! Co jeszcze wymyślą, aby zabłysnąć?

Rozstępy w ciąży pojawiają się bardzo często. Zazwyczaj uwidoczniają się w późniejszych miesiącach ciąży jako lekko czerwone linie.

Przeważnie występują w dolnej części brzucha, ale mogą pojawiać się również na pośladkach, biodrach, udach, piersiach czy ramionach. Rozstępy tworzą się na skutek upośledzenia komórek produkujących w skórze kolagen i elastynę.

To białka tworzące sieć dzięki, której skóra staje się jędrna i napięta. Nie ma metody, która na sto procent zagwarantuje, że rozstępy w ciąży się nie pojawią. Zaleca się mocne nawilżanie miejsc podatnych na rozciąganie specjalnymi preparatami, ale często mimo tego, szpecące kreseczki i tak pojawiają się na skórze. Już po porodzie można je usunąć za pomocą lasera. Metoda jest jednak dość droga i nie wszystkich na nią stać.

Dziś coraz więcej kobiet mówi wprost, że rozstępów nie należy się wstydzić. Panie coraz częściej pokazują w mediach społecznościowych nieidealne ciała, inspirując innych, by bardziej się kochali i akceptowali swoje wady.

22-letnia artystka z Hiszpanii Cinta Cake Kartro na początku nienawidziła swoich rozstępów. Czuła się przez nie mniej atrakcyjna. Dopiero później zrozumiała, że trzeba akceptować swój wygląd. Postanowiła pokazać wszystkim paniom, że rozstępy mogą być również piękne.

https://www.instagram.com/p/BOruDP6F00a/?utm_source=ig_embed
Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply