Osierocona małpka znalazła nową rodzinę. Choć wydaje się to niemożliwe, doskonale o nią dba!

Kto powiedział, że pomoc innym gatunkom jest domeną ludzi? Tego na pewno zdziwi poniższy artykuł.

Świat zwierząt rządzi się bardzo twardymi prawami. Szanse przetrwania mają najsprytniejsze lub najsilniejsze osobniki. Nikt się nie przejmuje słabymi czy młodymi zwierzakami, który nie udaje się przetrwać w ciężkich warunkach. Wbrew pozorom, zwierzęta też mają uczucia, zajmują się swoimi młodymi, dbają o nie, ale w świecie pełnym wypadków i drapieżników nie jest to łatwe.

lifebuzz-b1e3d8c485024b12611e70cc7f8456c3-limit_2000

 

Często osierocone maluchy nie mają szans na przeżycie. Jeśli stado zajmie się nimi to jeszcze mają jakieś nadzieje. Jednak zdarza się, że pozostają same sobie, a wtedy ich dni są policzone. Małpy mają bardzo silny instynkt stadny i opiekują się nie tylko młodymi, ale też innymi zwierzętami. Małpiatki żyjące obok ludzi w miastach nie raz „adoptują” bezdomne szczeniaki.

W chińskiej prowincji Jiangxi małe rezolutna małpka, która straciła własne stado, znalazła nowe. Farmer Zhong Shu zauważył małpkę, która od kilku dni trzymała się blisko kóz. Jednak kiedy się zbliżał, małpka uciekała. Aż zauważył, że chętnie podróżuje na grzbiecie jednej z kóz, a ta nie ma nic przeciwko. O tym, jak wspólnie funkcjonują, dowiesz się na następnej stronie.

lifebuzz-09f715f63f442818842a41f16ecbc047-limit_2000

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifebuzz.com

Reply