Pies potrącony przez samochód leżał na poboczu drogi. Zareagował tylko mały uchodźca, który zrobił coś bardzo wzruszającego

W miesiącach wiosennych i letnich na drogach ginie sporo psów i kotów. Zwierzaki w tym czasie chętnie wychodzą na zewnątrz i zapuszczają się w niebezpieczne miejsca np. w okolice dróg.

Wystarczy moment, aby uległy poważnemu wypadkowi. Cześć z nich traci życie na miejscu, inne zaś uciekają w popłochu w pobliskie zarośla. Gdy nikt ich nie zauważy, mogą umierać godzinami, dlatego bardzo ważne jest, aby reagować na takie sytuacje i nie zawahać się zatrzymać pojazd.

Potrzeba tylko trochę dobrej woli i empatii, aby ulżyć bezbronnej istocie w cierpieniu. Niestety sporo kierowców ucieka z miejsca wypadków, a ranny pies czy kot jest zdany tylko na siebie.

8-letni uchodźca z rozdartej wojną Syrii niedawno przywrócił wiarę w ludzkość, gdy we wzruszający sposób zaopiekował się poszkodowanym bezpańskim psem. Hüseyin el-Hasan dostrzegł czworonoga nieopodal swojego nowego domu w Kilis w Turcji. Od razu zareagował i przyniósł koc, aby go nakryć.

Jak zakończyła się ta historia? O tym na następnej stronie!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : thedodo.com

Reply