Sara Phuto to blogerka, która wypowiedziała wojnę fałszowi w internecie. Dziewczyna ujawnia, jak manipuluje się zdjęciami na FB czy Instagramie

Manipulacja obrazem to bardzo powszechny proceder we współczesnym świecie.

Zdjęcia w XX wieku stały się jednym z głównych sposobów przekazywania informacji, ponieważ dokładnie odzwierciedlały rzeczywistość. Niestety ludzie szybko nauczyli się manipulować fotografiami i już wiek później, zdjęcie przestało być wiarygodnym dowodem na cokolwiek.

Wbudowanie aparatów fotograficznych w telefony komórkowe sprawiło, że amatorem-fotografem stał się każdy. Ludzie szczególną sympatią obdarzyli uwiecznianie samych siebie, do czego niewątpliwie przyczynił się sukces portali społecznościowych.

Selfie króluje w internecie i każdy chce wyglądać na nich nieskazitelnie. W efekcie ludzie zaczęli manipulować swoimi zdjęciami tak, by prezentowały ich jako atrakcyjniejszych, niż w rzeczywistości są. Jak się okazuje, wystarczy zastosować parę sztuczek, by wszystkich nabrać…

Sara Phuto ma dwadzieścia lat i prowadzi poczytnego bloga. Dziewczyna dużo czasu spędza w internecie i nie może znieść tego, że większość zdjęć z jakimi się spotyka, jest przekłamana. Uważa, że ludzie niepotrzebnie się w ten sposób oszukują, dlatego postanowiła coś z tym zrobić.

Sara na swoim profilu publikuje dwa zdjęcia: jedno zmanipulowane i drugie zwyczajne. W ten sposób pokazuje, jak w ciągu paru sekund można odmiennie pokazać jedną i tę samą osobę. Oczywiście fotografia zmanipulowana jest atrakcyjniejsza.

Przesłanie, jakie Sara wystosowała do internautów oraz więcej jej zdjęć, znajdziecie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it

Reply