Gdzie panie mają najobfitszy biust, a panowie przyrodzenie? Kto jest najgrubszy, a kto często się rozwodzi? Rzuć okiem na te mapy, a wszystkiego się dowiesz

Ludzie są bardzo różnorodni, a mnóstwo dzielących ich odmienności ma związek z tym, gdzie się urodzili.

Świat wraz z szerokością geograficzną ulega różnym przekształceniom, co sprawia, że zmieniają się też cechy charakterystyczne mieszkańców poszczególnych regionów. W rezultacie ludzie żyjący na danym obszarze, odznaczają  się określonymi przymiotami, np. dotyczącymi wyglądu.

 

Czy kiedykolwiek zastanawialiście, gdzie w różnych zestawieniach znajduje się wasza ojczyzna? Z pomocą przy takich rozważaniach przychodzi młody słowacki grafik, który stworzył serię wyjątkowych map. Jego rysunki obrazują intensywność występowania różnych cech i zjawisk na całym świecie, co pozwala lepiej zorientować w specyfice poszczególnych regionów i państw.

Wielkość biustu i penisa, współczynnik rozwodów, skala otyłości czy popularność fast foodowych sieciówek – to tylko niektóre z danych, jakie zobrazował Słowak. Sprawdźcie je wszystkie i przekonajcie się, jak różnorodny jest świat.

 

Rozmiar piersi 

Poniższa mapa pokazuje, w jakich państwach dominują poszczególne rozmiary biustu. Najwięcej pań z miseczką większą niż rozmiar D, znajdziemy w Rosji. Obfitymi piersiami mogą się także pochwali Amerykanki,  Australijki, Kanadyjki oraz mieszkanki większości państw Ameryki Południowej.

Kolejne zestawienia znajdziecie w dalszej części artykułu. 

ong>

Otyłość wśród mężczyzn 

Mężczyzni z otyłością zdominowali Amerykę Północną, ponieważ na całym kontynencie ponad 30% panów zmaga się z nadmiarem kilogramów. Co ciekawe, nadwaga to także problem mężczyzn z Arabii Saudyjskiej i Paragwaju. W Europie najwięcej ciała mają Niemcy oraz Grecy.

 

Otyłość wśród kobiet 

Otyłość jest znacznie powszechniejszym problemem wśród kobiet, niż wśród panów. Aż w kilkunastu państwach co najmniej 20% procent kobiet ma nadwagę, w tym w tak licznych krajach jak USA i Rosja. Najszczuplejsze panie znajdziemy w krajach azjatyckich i na terenie Afryki Środkowej.

 

Współczynnik rozwodów 

Poniższa mapa przestawia ilość rozwodów na 100 zwartych małżeństw. Aż 60% nieudanych małżeństw odnotowano w Rosji, Stanach Zjednoczonych, w Hiszpanii, Czechach, Belgii, na Węgrzech oraz na Kubie i Costa Rice. Najtrwalsze małżeństwa zawiera się w Algierii, Libii, Uzbekistanie, Turkmenistanie, Chile, Peru i Kolumbii.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wittyfeed.com

Reply