21 złotych myśli i rad amerykańskiego pisarza Marka Twaina, które warto zapamiętać i zastosować w życiu

Tylko nieliczni ludzie mają umiejętność zawarcia w jednym zdaniu głębokiej życiowej prawdy.

Któż wyborniej włada słowem, jak nie pisarz? Chyba nikt, więc literaci są autorami wielu cennych cytatów, które pokazują prawdę o naszym świecie. Ich słowa często pełnią rolę życiowych dewiz, wskazujących drogę właściwego postępowania, a jednym z pisarzy, którego myśli chętnie się przytacza, jest Mark Twain.

Mało kto wie, ale imię i nazwisko Mark Twain było tylko pseudonim amerykańskiego pisarza, który napisał pouczającą opowieść pt. Książę i żebrak. W rzeczywistości mężczyzna nazywał się Samuel Langhorne Clemens, a pseudonim przylgnął do niego gdy pływał parostatkiem po Missisipi i wziął się od stwierdzenia „mark twain”, wskazującego na zaznaczenie głębokości wody na wysokości dwóch sążni.

Mark Twain pracował nie tylko na wodzie, ale i w kopaniach czy szukał złota w Kalifornii. Dopiero w latach sześćdziesiątych związał się z fachem dziennikarza, co sprawiło, że zaczął dużo podróżować, pisać i kształtować się jako literat. Do jego najbardziej znanych książek należą m.in.: Przygody Tomka SawyeraŻycie na Missisipi czy Jankes na dworze króla Artura.

Najlepsze cycaty Marka Twaina znajdziecie już na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net

Reply