Marilyn Monroe była nie tylko piękną, ale i mądrą kobietą. Niestety nie potrafiła odnaleźć się w naszym świecie i dziś możemy już tylko wspominać jej słowa

Niektórzy ludzie są tak wyjątkowi, że do historii przechodzą jako legendy.

Tylko nieliczni przechodzą do historii. Jedni wsławiają się bohaterskimi czynami, inni cennymi okryciami, a jeszcze inni tym, że swą obecnością zmienili obyczajowość społeczeństw, ponieważ ich sposób myślenia był zbyt nowoczesny i frywolny, jak na zastane czasy. Kimś takim była Marilyn Monroe.

Marilyn Monroe urodziła się jako Norma Jeane Mortenson w czerwcu 1926 roku w Los Angeles, mieście aniołów i sama stała się aniołem kina w złotej erze Hollywood. Dziś Marilyn to ikona kultury popularnej, która zna każdy i symbol seksapilu połowy XX wieku.

Marylin była nie tylko piękna, ale i zdolna, choć zazwyczaj grała bardzo sztampowe role urodziwych i nierozgarniętych kobiet. Choć odniosła ogromny sukces zawodowy, to nie była szczęśliwa. Trzy razy wyszła za mąż, lecz nie miała dzieci. Zmarła 5 sierpnia 1962 roku, a za przyczynę śmierci uznano samobójstwo.

Większość ludzi patrzy na Marylin tylko jako na piękna kobietę, nie wiedząc, jak wnikliwe i inteligentnie obserwowała świat. Dlatego dziś przypominamy najlepsze wypowiedzi Marylin Monroe.

„Nie można uchwycić ani piękna, ani śmierci, bo to coś Niewyrażalnego. Jedynie mit może je pojąć, choć nie musi koniecznie być antyczny – liczy się tylko jego natura: zdarza się, że rodzi się we współczesności, ponieważ mit istnieje poza czasem.”

„Diamenty to jedyni przyjaciele kobiety.”

„Hollywood to miejsce gdzie płacą ci 1000 $ za pocałunek, a 50 centów za duszę.”

Więcej cytatów znajdziecie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wikipedia.org, pl.wikiquote.org

Reply