Martin Luther King zmienił bieg historii XX wieku. Jego słowa dawały nadzieję i poruszały serca, dlatego przypominamy najlepsze wypowiedzi tego noblisty

Słowa mają wielką moc, którą potęguje charyzma wypowiadającej je osoby.

Podobno człowiek w pojedynkę świata nie zwojuje, ale dzieje ludzkości pokazują, że jednostki mogą mieć ogromny wpływ na życie tysięcy ludzi i losy całych narodów. Do osób, które swym życiem, postawą i słowami zmieniły świat na lepsze, należy Martin Luter King, piewca wolności i równości wszystkich ludzi.

Martin Luter King urodził się na początku 1929 roku w Atlancie w stanach Zjednoczonych. Był baptystycznym pastorem i liderem ruchu obywatelskiego, walczącego na rzecz równouprawnienia Afroamerykanów i odrzucenia wszelkich dyskryminacji rasowych. Za swą działalność w 1964 roku dostał pokojową nagrodę Nobla.

King był najbardziej znanym i szanowanym liderem czarnoskórych mieszkańców Ameryki, którzy mieli dość bycia ludźmi drugiej kategorii. Przez lata w dziesiątkach akcjach wpierał swych współbraci w walce o równość rasową. Został zamordowany na początku kwietnia 1968 roku i niemal od razu stał się postacią kultową.

Większość ludzi zna tylko jedną wypowiedź Martina Lutra Kinga – „I have a dream…” (Miałem sen…), dlatego dziś przypominamy inne jego słowa, gdyż są przepełnione wielką życiową mądrością, z której warto skorzystać.

1. „Jeśli naród rok po roku wydaje więcej na zbrojenia niż na programy wyrównywania szans, to zmierza ku duchowej śmierci.”

2. „Jeśli człowiek nie odkrył czegoś, za co jest gotowy umrzeć, nie jest zdolny do życia.”

3. „Inteligencja i charakter – to jest cel prawdziwej edukacji.”

Więcej cytatów, opatrzonych pięknymi zdjęciami amerykańskich krajobrazów, znajdziecie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : pl.wikiquote.org, wikipedia.org

Reply