Uznali ją za najbrzydszą kobietę świata i zaproponowali pracę w cyrku. Czy faktycznie zasłużyła na taki los?

To, co jest uważane za piękne lub brzydkie jest różne w zależności od danego społeczeństwa czy kultury. Dziś żyjemy w czasach, w których tolerancja jest bardzo ważna i staramy się akceptować „innych” ludzi. Chorzy i niepełnosprawni nie są spychani na margines, lecz mogą korzystać z życia tak, jak reszta ludzi.

Czasem są nawet inspiracją dla zdrowych osób. Ich zmagania z różnymi chorobami dodają sił i motywują do działania. Kilkadziesiąt lat temu na ludzi z defektami patrzyło się zupełnie inaczej. Uważano ich za gorszych i często wyśmiewano ich niepełnosprawność lub traktowano jak odmieńców.


mary-ann-bevan0


Mary Ann Webster urodziła się 20 grudnia 1874 roku w Plaistow (Londyn). Była jednym z ośmiorga dzieci w rodzinie prawników. Pracowała jako pielęgniarka a w wieku 29 lat wyszła za mąż za sprzedawcę kwiatów Thomasa Bevana. W wieku 32 lat wygląd Mary Ann zaczął się zmieniać.

mary-ann-bevan


Początkowo miała tylko bóle głowy i mięśni, lecz później jej ciało uległo potwornej deformacji. Zaczęło się mocno zniekształcać pod nagłym przyrostem tkanek. Kobieta cierpiała na gigantyzm i szybko osiągnęła kolosalne rozmiary. Była przez wszystkich wyśmiewana i z tego właśnie powodu unikała kontaktu z ludźmi.

To nie koniec! Więcej na temat Mary Ann dowiesz się z kolejnych stron! 

mary-ann-bevan4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : heftig.de

Reply