Koncerny produkujące margarynę zrobiły z masła zawodowego mordercę. Przekonaj się samemu, ile w tym prawdy

Masło swego czasu weszło na czarną listę produktów, że nie zdrowe, że żyły zatyka. Jednak mało kto naprawdę stara się poznać prawdę.

Media są szalenie opiniotwórcze, wprowadzenie jakiejś informacji w odpowiedni sposób może sprawić, że na lata jakaś opinia stanie się główną, a czy jest prawdziwa. Tego nie wie nikt. I mało komu chce się sprawdzać, a jak mówi powiedzenie, kłamstwo obiegnie świat, zanim prawda buty włoży, potem trzeba się nie lada napracować, by mit obalić.

 

Z tego korzystają wszelkiego typu koncerny, które chcą wprowadzić na rynek nowe produkty. Ważne jest, by pamiętać, że mamy wszystko, a producenci muszą nas przekonać, że to nie jest prawdą. Aby sprzedać swój produkt muszą w klientach wzbudzić potrzebę. Często swoją kampanię opierają na tym, że produkt, którego do tej pory używałeś, jest przestarzały, a co najważniejsze – szkodzi ci.

 

Obecnie mamy modę na zdrowe odżywianie się i wyeliminowanie wszelkich szkodzących nam substancji. Na czarnej liście znajdują się tłuszcze i cukier. Jednak warto pamiętać, że zarówno tłuszcze, jak i cukry są nam potrzebne. Warto te złe, zastąpić dobrymi. Tylko, które są które? Można się pogubić, bo co chwilę otrzymujemy sprzeczne informacje.

 

Najbardziej oberwało, za to, że jest niezdrowe, masło. Producenci margaryny, która powstaje z wody i oleju roślinnego, zapełnili sklepy swoimi produktami, zaznaczając, że jest to dużo lepszy wybór niż masło. Wielu ludzi połknęło haczyk – masło to tłuszcz, a tłuszcz to zło. Czy na pewno? Otóż w dłuższej perspektywie złem okazuje się margaryna.

Na kolejnej stronie dowiesz się dlaczego.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply