Masz żyłkę detektywa? Na tym obrazku znajdziesz 26 nieścisłości i błędów logicznych, jesteś w stanie znaleźć chociaż kilka?

Bystry umysł i spostrzegawczość może się przydać każdemu w różnych sytuacjach.

Nikt z nas nie lubi się mylić, dać się nabrać na proste oszustwo, zwykle sądzimy, że sami nie damy się oszukać i dziwimy się, gdy na proste sztuczki nabierają się inni. Jednak sami często dostrzegamy po fakcie, że nie wszystko złoto się świeci. Spostrzegawczość i logiczne myślenie może wybawić człowieka z wielu kłopotów.

Wiele razy przydaje się trzeźwy osąd i po prostu rozsądek. Natłok informacji, okazji i ofert nie raz sprawił, że coś, co miało być super interesem, okazało się klapą. Dlaczego? Bo brakło spostrzegawczości, logicznego myślenia. Dlatego warto ćwiczyć spostrzegawczość, a wszelkie detektywistyczne zagadki traktować jako gimnastykę dla umysłu. Trenowanie mózgu hipotezami, łamigłówkami i szaradami, może wyjść tylko na zdrowie.

Główkowanie się przydaje, mózg, który się ćwiczy, wykorzystuje do myślenia i rozwiązywanie zagadek, nie starzeje się tak szybko. Wszędzie wokoło mamy udogodnienia, nie musimy tyle pamiętać i tyle myśleć, jednak nie jest to w dłuższej perspektywie dla nas dobre. Leniwy mózg łatwo oszukać i wystrychnąć na dudka. Dlatego, przyjrzyj się rysunkowi poniżej i znajdź 26 zupełnie nielogicznych sytuacji czy rzeczy, które są na nim.

Wskazówka: Zwróć uwagę na wszystkie szczegóły, wyciągaj wnioski i kieruj się logicznym myśleniem.

Odpowiedzi znajdziesz na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply