Matematyczka Hannah Fry znalazła formułę na idealny związek. Oblicz, jakie masz na niego szanse!

Miłość to naprawdę niesamowite uczucie.

Pomaga nam przetrwać trudne chwile, łagodzi ból i sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Sceptycy, którym daleko do romantyczności uważają, że odpowiednie dobranie partnerów to tylko kwestia dopadającej nas burzy hormonalnej. Rozumiemy więc, że miłość może mieć coś wspólnego z chemią, czy biologią, ale żeby z matematyką?

Otóż okazuje się, że królowa nauk może się przydać w poszukiwaniach partnera tak samo, jak wyżej wymienione przedmioty. Ba, matematyczka Hannah Fry twierdzi nawet, że znalazła formułę, która pomoże nam znaleźć idealnego partnera, zanim stuknie nam 35 wiosen. 

Wiele relacji ma pewne wzorce. Oznacza to, że mnóstwo osób zachowuje się w ten sam sposób. Na przykład 34% ludzi czeka dłużej, zanim zacznie trzymać się za ręce, niż żeby pocałować ukochanego. Wzory pozwalają matematykom znaleźć formuły, które mogą sprawić, że odniesiesz większy sukces podczas nieprzewidywalnych zdarzeń, takich jak zakochanie się i poszukiwanie idealnego partnera.

Ich formuły działają z powodu czegoś, co nazywa się optymalnym momentem zatrzymania (tzn. że wybierając odpowiedni czas na działanie, osiągamy najlepsze możliwe wyniki). Jak to się ma do poszukiwania dobrego, udanego związku i partnera, który spełni nasze oczekiwania? Przed którym będziemy mogli w pełni się otworzyć?

Wyjaśnienie znajdziesz stronę dalej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply