Policjanci myśleli, że ten pitbull chciał pogryźć kobietę i jej dzieci. Prawda okazała się gorsza, niż przypuszczano!

Pitbulle i amstaffy są uważane za groźne czworonogi, których lepiej nie kupować, a już na pewno nie przygarniać ze schronisk. Są określane mianem psów morderców!

Podobno stwarzają ogromne zagrożenie dla dzieci i mają bardzo trudne charaktery. Dowodem na to mają być liczne pogryzienia, a nawet zagryzienia, których dopuściły się osobniki tej rasy. Prawda jest taka, że nie ma agresywnych ras, a osobniki niebezpieczne zdarzają się również wśród owczarków niemieckich, labradorów, goldenów czy pudli.

Stereotypy jednak sprawiają, że na jedne psy patrzy się przychylnym okiem, a drugie omija szerokim łukiem. Porzucone zwierzęta należące do ras potencjalnie groźnych są niechętnie wybierane do adopcji i często kończą żywot w schroniskach. Ludzie wolą przygarnąć „bezpieczne” zwierzę, które będzie sprawiać mniej problemów. Gwarancji jednak nie będą mieć nigdy!

Pies z poniższego zdjęcia nazywa się Buddy i jest wielkim bohaterem, choć początkowo uznano go za ogromne zagrożenie. Dlaczego? O tym na następnej stronie!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply