„Wolałem mówić, że moja matka nie żyje! Wstydziłem się przyznać, że biega po dżungli za pająkami”

Kiedy David Good był dzieckiem i jego znajomi pytali, gdzie jest jego matka, zawsze odpowiadał, że zginęła w wypadku samochodowym.

Wielokrotnie eksperymentowałem z odpowiedziami i uznałem, że ta o wypadku samochodowym jest najlepsza. Widziałem przerażenie na twarzach znajomych. Później nie było już żadnych pytań — wspomina po latach David.

.

Ojciec nie mógł zrozumieć zachowania syna. Doradzał mu wielokrotnie, aby wyznał prawdę.

Po prostu powiedz, że twoja matka mieszka w Wenezueli, a twoi rodzice się rozwiedli. Teraz to takie powszechne — radził mu ojciec.

W rzeczywistości historia mamy Davida była dość skomplikowana i bardzo bolesna. Nie mógł zmusić się, aby wyznać komuś całą prawdę aż do pewnego, kluczowego momentu…

Nie chciałem, aby znajomi wiedzieli, że moja mama to goła kobieta z dżungli, która poluje na ptaszniki. Nie chciałem być traktowany jako pół-rasa. Była to też moja zemsta. Byłem bardzo zły, że mnie zostawiła. Chciałem więc trzymać się historii, że nie żyje.

Matka Dawida nazywa się Yarima i jest członkiem plemienia Yanomami w Wenezueli. Urodziła się i wychowała w dżungli, w odległej wiosce, która rzadko jest odwiedzana przez ludzi z zewnątrz.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply